V průběhu léčení, často vysoce postavených příslušníků královských rodin, byli lékaři příjemně překvapeni jak pacientům léčba prospívá nejen interně, ale jak se k lepšímu mění také jejich zevnějšek. Tyto techniky byly proto ve staré Číně velmi oceňovány pro svoji účinnost. Naštěstí se dochovaly dodnes a my z nich můžeme těžit pro účely anti-aging kosmetiky.
Jejich působnost se vztahuje nejen na omlazovací procedury v oblasti obličeje (odstranění vrásek, obnova povadlé pleti, redukce dvojité brady, kruhů a váčků pod očima, pigmentových skvrn), ale také na další problémy s pletí jako např. akné, otoky kolem očí, léčba celulitidy apod.
Výhodou oproti moderním chirurgickým metodám je jejich naprostá šetrnost k organismu a především dlouhodobý účinek. Čínská medicína se totiž nezabývá pouze povrchovými dermatologickými problémy, ale léčí organismus komplexně včetně příčin vzniku jeho nerovnováhy. Díky tomuto celostnímu přístupu je možné dosáhnout harmonie těla, vnitřního klidu a spokojenosti, které se pak zrcadlí navenek.
Ošetření probíhá jednak lokálně, v případě obličeje se používají miniaturní jehličky (sterilní na jedno použití). Současně je doplněno komplexní léčbou organismu, ať už bylinnými přípravky, akupunkturou (celotělovou nebo ušní) nebo pomocí úpravy jídelníčku. Celá procedura je jemná a jen minimálně bolestivá, pouze u pacientů s velmi citlivou pletí se mohou vyskytnout následné drobné podlitinky, které v průběhu pár dní samy zmizí.